Izveidotas jaunas draudzības, iegūtas prasmes strādājot ar dažādām iekārtām, radošās darbnīcas, ekskursijas un aktivitātes, lai iepazītu Latvijas un Ukrainas kultūru nedaudz vairāk. Šo visu un vēl nedaudz bija iespējams piedzīvot latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem vecumā no 10 līdz 18 gadiem bezmaksas dinas nometnē “Kopā darīt, kopā radīt”, 23.-26. oktobrī, ko rīkoja Valmieras koprades darbnīca DARE ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu.

Nometnes galvenais mērķis bija veicināt Latvijas un Ukrainas bērnu savstarpējo draudzību un abu valstu kultūru plašāku iepazīšanu.  Mērķis tika sasniegts un DARE komanda ir patiesi gandarīta par rezultātiem. Arī paši jaunieši atzīst, ka nometnē pavadītais laiks bija patiesi aizraujošs, izglītojošs un piepildīts ar pozitīvu atmosfēru. Jaunieši ir apmierināti ar nometnes saturu, iegūtiem jauniem draugiem un ar to, ka katra diena ir bijusi vērtīgi aizvadīta. Priecājamies arī par pozitīvām atsauksmēm no jauniešu vecākiem:

“Liels paldies DAREI! Ir tiešām liels prieks prieks, ka jaunieši varēja radoši pavadīt brīvlaiku un iegūt arī jaunus draugus. Nometnē gaisotne bija brīnišķīga, izglītojoša un relaksēta. Mans bērns ar prieku arī turpmāk piedalītos šādā nometnē! ”

Četru dienu laikā jaunieši devās arī ekskursijās, . Nometnes pirmajā dienā viesojāmies SIA “ZAAO” dabas un tehnoloģiju parkā “URDA”. Redzējām, kā tiek šķiroti atkritumi un kā pašiem mājās to ir iespējams  darīt pareizāk. Mācījāmies par dažādu produktu dzīves cikliem un kā ir iespējams apģērbu izmantot atkārtoti, bet nu jau citam mērķim, pirms tas nonāk atkritumu poligonā. Nometnes otrajā dienā uzzinājām vairāk par Valmieru un Valmieras vēsturi. Paldies Valmieras muzejam par izglītojošo un interaktīvo ekskursiju jaunajā izstāžu namā “de Woldemer”. Pēc muzeja apmeklējums devāmies ekskursijā uz Jāņa Daliņa stadionu, kur pēc tam arī jauniešiem pašiem tika dota iespēja izmēģināt vieglatlētikas manēžas skrejceļu. Trešās dienas galvenais notikums bija Kosmosa izziņas centra Cēsīs apmeklējums. Bērni devās prom ar  daudz jaunām zināšanām un prieku par iespēju ar tik interaktīvām un aizraujošām aktivitātēm iepazīt kosmosu! Nometni noslēdzām ar LIAA Valmieras biznesa inkubatora apmeklējumu, kur jaunieši ar atjautību centās atrast jaunu pielietojumu ikdienā apkārt esošajiem objektiem.

Papildus ekskursijām, jauniešiem bija iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, kuru laikā tika iepazītas darbnīcā DARE esošās iekārtas un izveidoti dizaini dažādiem priekšmetiem. Jaunieši radīja savu dizainu keramikas krūzēm, krūžu paliktņiem, auduma maisiņiem, koka piekariņiem, kas tika izgriezti ar lāzergriezēju un darbojās ar 3D pildspalvām!

Nometnes video atskatu 2 minūšu garumā iespējams noskatīties šeit:

Valmieras koprades darbnīca DARE saka lielu paldies Valmieras novada pašvaldībai par atbalstu nometnes tapšanā. Nometne tik rīkota projekta “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm” ietvaros.

Shopping Cart