Sestdien, 10.jūnijā, Daliņu pludmalē Valmierā, no plkst. 14.00 līdz 18.00 notiks brīvdabas pasākums ģimenēm “Mirklim ir nozīme”. Pasākuma mērķis ir vairot prieku par kopā būšanu vecākiem ar bērniem un stiprināt ģimenes. Pasākumā darbosies dažādi aktivitāšu laukumi, kur praktiski līdzdarbojoties, ikviens varēs izzināt dažādas jomas un iegūt jaunu pieredzi pludmales un improvizācijas spēlēs, tūrisma, vasaras dizaina un inovāciju darbnīcās. Muzikāli izklaidējošās programmas laikā baudīsim “Pasaku nama”, Paulas Dunderes, muzikālo apvienību “Notiņas” un “Kolūri” priekšnesumus. Pasākumu iesildīsim  vingrojot kopā ar olimpieti Arni Rumbenieku.

 

Mūsdienu digitālajā dzīves ritmā arvien vairāk samazinās pavadītais laiks ģimeņu attiecību un ģimenisku vērtību stiprinošā vidē, kurā veidojas savstarpējas pieredzes, kas savukārt liek pamatus bērnu pasaules redzējumam. Lai veicinātu ģimenes pavadīt laiku kopā  un mirkļus piepildītu ar prieku, pasākumā aktivitāšu un darbnīcu vadītāji 20-25 minūšu ilgās sesijās sniegs praktiskas zināšanas un rīkus, ko bērni kopā ar vecākiem varēs turpmāk izmantot ne tikai savās ģimenēs, bet arī plašākā radu vai draugu lokā vasarā.

 

Pasākuma pirmā daļa plānota aktīva un vērsta uz kopēju darbošanos, kuras laikā uzsvars tiks likts uz sadarbību, saskarsmi, kopēju interešu nostiprināšanu vai to radīšanu ģimenēs. Improvizācijas laukumā darbosies vadītāji no biedrības  „Piedzīvojumu gars”, kas apmeklētājus iesaistīs dažādos uzdevumos un praktiski skaidros dažādas spēles un metodes. Tūrisma un pārgājienu laukumā darbosies vadītāji no Latvijas Skautu un Gaidu apvienības, kas sniegs zināšanas un  ieteikumus tūrisma un vides izglītības jomā, telts vietas izvēlē un uzbūvē, ugunskura vietas izvēlē, pārgājiena maršruta plānošanā, u.c. Tāpat, stiprinās piederības un drošības sajūtu ģimenēm ar bērniem atrodoties dabā. Pludmales spēļu laukumos vadītāji iesaistīs ģimenes dažādās stafetēs un sporta veidu aktivitātēs, kas veicinās ģimenes locekļu fizisko un garīgo veselību. Darbnīcu vadīs Valmieras Sporta skolas treneri. Sarunu apļa laukumā darbosies ”brīvais mikrofons”, kurā psiholoģiskās sagatavotības treneris Guntis Jansons aicinās ģimenes dalīties ar savu pieredzi par kādu atmiņā palikušu notikumu vai mirkli vasarā, kad ticis piedzīvots liels prieks vai gandarījums par kopā paveikto ar kādu no ģimenes locekļiem, radiem vai vienkārši draugiem. Vasaras dizaina laukumā darbosies viena no Valmieras koprades darbnīcas DARE darbnīcām, kurā tiks veidoti foto rāmīši , izmantojot dabā pieejamos materiālus. Inovāciju laukumā darbosies otra DARES darbnīca, kurā bērniem būs iespēja zīmēt ar 3D pildspalvām un izgatavot stilizētas saulesbrilles. Drošības laukumā vadītāji skaidros pamatus par drošību pie ūdens, glābšanas vestu nozīmi atrodoties uz ūdens ar SUP dēli, sniegs ieteikumus drošas peldēšanas vietas izvēlē u.c.

Pasākuma muzikāli izklaidējošajā daļā pašiem mazākajiem būs iespēja ieklausīties Pasaku nama priekšnesumos, tikties ar pasaku tēliem, kā arī kopā ar vecākiem iesaistīties muzikālās apvienības “Kolūri” ritma un bungu aktivitātēs. Pasākuma noslēgumā plānota pārsteiguma balviņu izloze, kurā piedalīsies visi pasākumadalībnieki.

Organizatori aicina apmeklētājus  līdzi ņemt pledus vai saliekamos pludmales krēslus.

Katram apmeklētājam veselīgs kārums no organizatoriem. Darbosies ēdināšanas zona.

Ieejas pasākumā ir bez  maksas.

 

Pasākumu organizē nodibinājums Valmieras atbalsta fonds, finansiāli atbalsta Sabiedrības Integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Pasākumu informatīvi atbalsta Valmieras novada pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra, Valmieras koprades darbnīca DARE.

Relīzi sagatavoja Valmieras atbalsta fonds

www.valmierasatbalstafonds.lv

Shopping Cart
Scroll to Top